“Я закрив його щитом, і поранення отримав відповідно наскрізне – в ліву ногу, куля пішла догори, так я був навприсядки, і влучила у пахову зону правої ноги. Через хвилину-другу до мене вже біжить Сергій Трапезун, бере мене на руки і виносить до Жовтневого палацу”, – згадує Олександр Гуч.

Потерпілий стверджує, що його сотня зазнала найбільших втрат. Під час подій на Майдані шестеро побратимів загинули, ще десять зазнали поранень.

Підсудний – колишній беркутівець Павло Аброськін – має багато запитань до потерпілого. Між ними виникає діалог у суді.

Інший потерпілий – студент із Чернівців Василь Дребет – поїхав до Києва на Майдан попри заборону батька. Поранення зазнав за кілька годин після прибуття поблизу Жовтневого палацу.

“Біля центрального входу я став за колону, щоб оглянути рану. Я побачив спереду кров і тоді ще не розумів, що це вогнепальне поранення”, – каже Василь.

Паралельно із розглядом справи в Святошинському суді на вулиці Інститутській проводять масштабний слідчий експеримент-реконструкцію подій 20 лютого 2014 року. Нині вже встановили конкретні точки, з яких силовики вели вогонь та місця, де безпосередньо зазнали поранень майданівці.

Адвокати ж висунули суддівській колегії клопотання – провести аналогічні слідчі дії, але за фактом убивств колишніх “беркутівців”. Що на це відповіли прокурори ГПУ – дивіться в сюжеті.