На українському ринку зимові шини купити можна від десятків різних брендів. Гума відрізняється не тільки за типом (класичні липучки або з шипами), а й цінами. Весь асортимент, наприклад в інтернет-магазині MasterShina.com, умовно ділиться трьома сегментами — бюджетний (економ), середній і Premium. Розглянемо особливості кожного з них.
Бюджетні зимові шини
Ведеться багато суперечок між водіями щодо дешевих покришок. Одні стверджують, що бюджетні шини небезпечно використовувати взимку, оскільки виробляються з другосортних матеріалів. Інша категорія шоферів впевнена, що багато що залежить, наскільки водій вміє її правильно експлуатувати і берегти. В обох випадках є частка правди.
Шини економ-класу випускають бренди, більшість з яких входять до складу найбільших гігантів галузі. Так, у цих компаній немає фінансових можливостей закуповувати дорогі матеріали, але їхні «патрони» дозволяють використовувати власні інновації. У підсумку, дешеві скати програють за більшістю їздових показниках покришкам топових компаній, але при цьому можуть бути ефективними в певних умовах. Зазвичай, дешеву зимову гуму купують для розміреної їзди по місту з рідкісними виїздами на швидкісні магістралі.
Середній клас
У цьому сегменті царюють азіати. Японські, південнокорейські та тайванські бренди з кожним роком вдосконалюють моделі зимових автошин, підбираючись все ближче до виробів елітних виробників. Вони максимально використовують багатство регіону, в якому, між іншим, навіть провідні шинні компанії купують чимало сировини для виробництва своїх покришок.
Зимові шини середнього сегмента у своїй більшості краще пристосовані до їзди засніженими трасами, ніж їхні бюджетні аналоги. Тут у хід ідуть уже власні технології, які розробляються досвідченими фахівцями. Багато уваги приділяється якості зчеплення, а це — один із визначальних чинників безпеки водія. За ціною вони дорожчі за бюджетні, але дешевші за преміальні шини, за умови правильної експлуатації за терміном служби можуть дати фору навіть дорогим покришкам.
Преміальні шини
До цієї категорії входять моделі зимових шин, вироблені популярними в усьому світі компаніями — Goodyear, Nokian, Bridgestone, Continental, Michelin. Їхню продукцію виробляють з добірної сировини на сучасному обладнанні, гумові суміші розробляють у спеціальних лабораторіях, утримувати які разом із навченими професіоналами — дуже витратна затія.
Але результати тестів, які проводяться незалежними експертами, наочно демонструють ефективність такого підходу. Практично за всіма їздовими характеристиками гума топ-брендів випереджає вироби інших компаній. Насамперед, це стосується укороченого гальмівного шляху і здатності шин самоочищатися від снігу і бруду, що забезпечує оптимальне зчеплення з дорогою. Автомобіль отримує відмінну стійкість, а водій — комфорт в управлінні.
Цікаві статті
-
Вибір автовишки за конструкцією стріли
-
Як правильно обрати адвоката у кримінальних справах?
-
Як замовити надійний хостинг? Рекомендації як купити хостинг для сайту
-
Яка середня вартість crm для агентства нерухомості?
-
Сергій Дядюшко, співзасновник лабораторії Ескулаб: «Про здоров’я потрібно піклуватись вчасно»